על השף מסעדת ביתא קפה - beta caffe

 
 
 
ביתא קפה - beta caffe
 
 
 
 
 
 

שני דברים חשובים גיליתי בצעירותי. הגילוי הראשון היה עוצמת ההנאה וההשפעה על גופי ונפשי כשפשוט…טעים לי. הגילוי המשמח השני היה שקיבלתי מתנה – חכמת ידיים וחך, שבשילוב עם אהבה למטבח אפשרו לי לענג ולהשפיע על נפשם וגופם של אחרים. שנים שאני הולכת עם הגילויים הללו ומחפשת את חכמת העונג בכל המטבחים שפגשתי במסעות וארוחות. כך התנסחה אצלי השפה. שפת האוכל.

שפת האוכל שלי, יש בה אינטליגנציה של המטבח הפרסי, רעננות של המטבח הערבי גלילי, קוהרנטיות של המטבח הדרום איטלקי ועוד הרבה חכמת עונג ו- well being סרוגים יחדיו בהרמוניה לתוך ביס ומנה… עם השפה הזאת הגעתי לביתא קפה ובניתי תפריט.

מאחורי כל מנה בביתא קפה עומדות מחשבה, תשומת לב ופילוסופיה שלמה שעניינה איזון והרמוניה. הרמוניה בין הסועד למקום, בין סוג האוכל ומזג האוויר שבחוץ, בין סוגי הלקוחות השונים, בין המטבח למלצרים ובין הסועד והמשך יומו.

 

סגנון הבישול הוא כזה שנותן מקום של כבוד לחומרי הגלם ומוציא אותם במיטבם. האיכות הגבוהה של חומרי הגלם, לצד הקפדה על תהליכי בישול וקיצוץ יוצרים טריות ללא פשרות, הייחודית מאוד למקום: השניצל מטוגן במחבת, הירקות נקצצים במקום, מיץ הלימון טרי תמיד, הדגים טריים ובאספקה יומיומית… למי שבא לנשנש, למי שחשקה נפשו באוכל משביע ומזין– המטבח עמל כל יום על שפע של אוכל טרי, כולו על טהרת חומרי גלם משובחים.